Rodzicu, naucz swoje dziecko tolerancji!


Dzieci nie rodzą się chrześcijanami, feministami, fanami różowego, miłośnikami rajdów samochodowych, zwolennikami konkretnych partii politycznych. Tego wszystkiego uczą się, żyjąc w społeczeństwie, kształtując swoją własną i unikatową tożsamość. 

A teraz pomyśl, ile jest różnych wierzeń, poglądów, wartości, zamiłowań, orientacji (…) na świecie. Dlaczego uważasz, że tylko te Twoje są jedyne, słuszne i najważniejsze? Pokaż swojemu dziecku jak różnorodny jest świat, jak wiele ciekawych rzeczy możemy nauczyć się od innych i naucz szacunku do odmienności. Weź na siebie odpowiedzialność za to, żeby:

Jaś nie był wyśmiewany za noszenie rajtuz, Kasia nie była wytykana palcami za bawienie się klockami, Amir nie był wykluczony za swoje pochodzenie, Amelka nie miała problemów przez to, że nie chodzi na religię, Krzysia nie spotykały nieprzyjemności za to, że siusia na siedząco, wspaniała Pani przedszkolanka mogła pracować w zawodzie, bez względu na to, czy spotyka się z mężczyzną, czy kobietą i wreszcie, żeby Pan przedszkolanek mógł nim być, tak po prostu. 

I przestańmy mówić, że „dzieci są brutalne”. Gówno prawda, to nie one są brutalne. To ich rodzice, pełni uprzedzeń i nienawiści są głupi, próbując narzucać innym swoje spojrzenie na świat, sądząc, że ten byłby piękniejszy, gdyby każdy myślał, tak jak oni. A to przecież właśnie różnorodność sprawia, że mamy o czym rozmawiać, czym się dzielić, po co podróżować. 


Więc Rodzicu! Naucz swoje dziecko tolerancji i żyjmy wszyscy razem, w zgodzie. Bez względu na to, jacy jesteśmy i jakie poglądy wyznajemy.

1 komentarz:

  1. Czytam Twojego bloga juz któryś raz. Za każdym razem tak samo się wzruszam. Dziękuję Bogu za Synka urodzonego w 40+6tc mimo że w 27t zaczęła skracać mi się szyjka i było ryzyko przedwczesnego porodu.
    Jesteście tacy dzielni! Florek silny i taki śliczny!:) uwielbiam Was słuchac, oglądać i uśmiechać się razem z Wami. Czytając Waszą historię, która działa się tak niedawno i patrząc teraz na roześmienego, zdrowego chłopca gęba naprawdę się śmieje! Dla mnie jesteście naprawdę dzielni, podziwiam Was! Zdrowia dla Florka! ������
    Aaaaa i czekam na kolejne wpisy! Przez takie historie człowiek uczy się DOCENIAĆ, naprawdę..��

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 #instawcześniak i co dalej? , Blogger